Lietuvos taikomosios psichologijos asociacija (LTPA) buvo įkurta 1991 m. ir tuo metu vadinosi Lietuvos grupinės psichoterapijos asociacija. Dėl narių plataus interesų rato ir dėl didėjančio taikomosios psichologijos populiarumo 2010 m. asociaciją pakeitė savo pavadinimą ir šiuo metu vienija profesionalus, užsiimančius taikomaja psichologija ir įvairių teorinių orientacijų psichoterapeutus.

LTPA vykdydama savo veiklą siekia:

1. Suvienyti psichologus, konsultantus, psichoterapeutus praktikus, ginti ir atstovauti jų interesus.

2. Rūpintis psichologų, konsultantų, psichoterapeutų profesine kompetencija ir kvalifikacijos kėlimu.

3. Rūpintis psichologų, konsultantų, psichoterapeutų veiklos licencijavimu.

4. Suteikti validžius ir patikimus tyrimų instrumentus.

5. Bendradarbiauti su kitomis Lietuvos ir tarptautinėmis organizacijomis.

6. Skatinti įvairių taikomosios psichologijos sričių plėtrą.

7. Inicijuoti ir vykdyti psichologinius tyrimus, programas, projektus.

LTPA prezidiumas

Prezidentas doc. dr. Gintaras Chomentauskas
Žmogaus studijų centro prezidentas, žurnalo „Psichologija Tau“ vyr. redaktorius. Magistro laipsnius įgijo Vilniaus universitete ir California Family Study Center. Daktaro laipsnį – Vilniaus universitete ir Maskvos M. Lomonosovo universitete. Papildomai mokėsi pas pasaulinio garso psichoterapeutus V. Satir, C. Rogers, F. Pucelik, R. Resnick ir kt. Turi 25 metų konsultavimo ir psichoterapijos patirtį, yra licencijuotas Europos psichoterapijos asociacijos psichoterapeutas. Savo darbe integruoja sisteminę šeimos terapiją, į klientą orientuotą ir Gestalt terapijas. Dirbo vizituojančiu profesoriumi JAV, stažavosi Vokietijoje, Suomijoje, Olandijoje, Ispanijoje. Šiuo metu specializuojasi organizacijų konsultavimo strategijos, lyderystės, psichologinių tyrimų, žmogiškųjų išteklių valdymo ir emocinio intelekto klausimais srityje. Daugiau nei 40 mokymo programų ir daugybės publikacijų autorius.

Viceprezidentė dr. Edita Dereškevičiūtė
Žmogaus studijų centro Mokymo padalinio direktorė. Turi 17 metų mokymo ir organizacijų konsultavimo patirtį. Specializuojasi veiklos valdymo sistemų kūrimo ir diegimo, kompetencijų modelių kūrimo ir diegimo, personalo kompetencijos vertinimo, klientų aptarnavimo kokybės sistemų kūrimo ir diegimo, organizacijų tyrimų srityse. Veda mokymus vadovavimo ir lyderystės, personalo valdymo, asmenybės ugdymo ir kitomis temomis. 10 metų dirbo Vilniaus universiteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros dėstytoja.

Prezidiumo narys Kęstutis Dragūnevičius

Prezidiumo narys Nomeda Brazdžiūnaitė Sanden

Prezidiumo narys doc. dr. Visvaldas Legkauskas
Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto Bendrosios psichologijos katedros docentas. Knygų „Psichologijos įvadas“ (2001), „Socialinė psichologija“ (2008) ir „Savimonė psichologo požiūriu“ (2009) autorius. Specializuojasi socialinės psichologijos srityje.